کتابخانه ایران در کتابخانه ورنادسکی

قرارداد تاسیس کتابخانه ایران در کتابخانه ورنادسکی در تاریخ 19/9/1380 بین سفارت جمهوری اسلامی ایران و کتابخانه ملی اوکراین رسید و  با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران تجهیز شد.

این کتابخانه با بیش از 3000 هزار جلد کتاب و نشریه در زمینه های گوناگون آموزشی،‌ تاریخی، ادبی، جغرافیا، معماری، هنر و کتاب کودک می تواند بخشی از نیازهای تحقیقاتی پژوهشگران، استادان و دانشجویان اوکراینی و ایرانی را برآورده ساخته و  منبعی مفید برای معرفی تاریخ، ‌فرهنگ، ‌ادبیات، هنر ودستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

علاوه بر این، کتابخانه مذکور مجهز به لوازم آموزشی صوتی و تصویری همچون، کامپیوتر، ماهواره، اینترنت،‌ ضبط صوت، ویدئو همراه با نوارهای آموزشی زبان فارسی و فیلم های سینمائی ایرانی می باشد که این امر در کمک به دانشجویان زبان فارسی و دیگر علاقمندان به کشورمان بسیار موثر و مفید می باشد.

بدون تردید افتتاح این کتابخانه که با استقبال بی نظیر دانشجویان و‌اساتید مراکز زبان فارسی، ‌محققین و دانشجویان ایرانی روبرو شده است،‌ نقشی تعیین کننده در درک و شناخت دو ملت بزرگ ایرانی و اوکراینی خواهد داشت و زمینه تعمیق و گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور را فراهم خواهد کرد.

 

آدرس: بلوار سرک لت, اکتبریا, شماره 3

شماره تلفن: 2644794