امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۱۵- ۱۰:۴۸ - مشاهده: ۱۱۸

ملاقات سفیر جمهورى اسلامى ایران با معاون وزیر خارجه اوکراین

منوچهر مرادی سفیر جمهورى اسلامى ایران با یوگنی ینین معاون وزیر امور خارجه اوکراین ملاقات کرد

 

منوچهر مرادى سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهورى اسلامى ایران در اوکراین روز دوم ژوئن (١٣ خرداد) با یوگنى ینین معاون وزیر خارجه اوکراین ملاقات نمود. در این ملاقات که در فضایی سازنده و همراه با تفاهم صورت گرفت، روند روابط دو کشور از جمله همکارى دو کشور در موضوعات مربوط به حادثه سقوط هواپیماى شرکت هواپیمایی مائو مورد تبادل نظر قرار گرفت. 

 

سفیر جمهورى اسلامى ایران اقدامات و همکارى گسترده جمهورى اسلامى با اوکراین در ابعاد سیاسی، فنى و حقوقى حادثه شامل مذاکرات و رایزنى در سطوح روساى جمهور، وزراى خارجه و دبیران شوراى امنیت، چند دور مذاکره کارشناسان فنى در تهران و کی یف و همچنین مکاتبات بین مسئولین دستگاه‌هاى قضایی دو کشور را به تفصیل تشریح نمود. وى سیاست اصولى جمهورى اسلامى مبنى بر حل و فصل سریع و جامع مجموعه موضوعات مربوط به حادثه سقوط هواپیما را مورد تاکید قرار داد و در این چهارچوب لزوم تسریع در پاسخ طرف اوکراینى به پیشنهادات جامع طرف ایرانى که به صورت رسمى در اوایل مارس ٢٠۲۰ به طرف اوکراینى ارائه شده است را یادآوری نمود. 

 

معاون وزیر خارجه اوکراین نیز با تاکید بر ضرورت انجام مذاکرات در جهت حل و فصل موضوعات مربوط به حادثه، اعلام داشت بزودی ترکیب هیات رسمى مذاکره کننده با ایران بمنظور بررسى پیشنهادات طرف ایرانى اعلام خواهد شد. 

 

طرفین با اشاره به اهمیت روابط جمهورى اسلامى ایران و اوکراین، پرهیز از هرگونه اظهار نظر که به روابط دوستانه دو کشور خدشه وارد نماید و روند همکارى در حل و فصل مسائل مربوط به حادثه سقوط هواپیما را تحت تاثیر قرار دهد مورد تاکید قرار دادند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما