امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۲۲- ۱۴:۵۲ - مشاهده: ۶۰۵

بیانیه شماره دو سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در مورد اقدامات انجام شده در خصوص بازگرداندن اتباع ایرانی مقیم اوکراین

بیانیه شماره دو سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در مورد اقدامات انجام شده در خصوص بازگرداندن اتباع ایرانی مقیم اوکراین

پیرو بیانیه قبلی در خصوص اقدامات سفارت جمهوری اسلامی در اوکراین جهت بازگشت هموطنان مقیم اوکراین به میهن عزیزمان، ضمن تبریک سال‌ روز میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان (عج) و آرزوی ظهور عاجل آن حضرت، مراتب زیر را به آگاهی می‌رساند:

 

۱- سفارت جمهوری اسلامی ایران با همکاری سفارت اوکراین در تهران از روزهای پایانی اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و پس از همه‌گیری ویروس کرونا، ضمن هماهنگی با مسئولین ذیربط کشورمان و چند شرکت هواپیمایی ایرانی، برقراری پرواز ویژه بمنظور بازگشت اتباع دو کشور را با جدیت در دستورکار خود قرار داد.

 

۲- با عنایت به برخی مشکلات فنی و عدم استقبال شایسته تعدادی از شرکت های هواپیمایی ایرانی، نهایتا آمادگی شرکت هواپیمایی اوکراینی «براوو» برای انتقال اتباع دو کشور به دولت اوکراین منعکس و با اطمینان از همکاری مسئولین محترم اوکراینی، ساعت ۱۹ روز جمعه هشتم فروردین برای انجام پرواز به هموطنان اعلام شد لکن دولت اوکراین به دلایل نامعلوم و در ساعات پایانی مهلت باز بودن فضای این کشور از صدور مجوز مربوطه خودداری کرد. این در حالی بود که پس از ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون محترم وزیر خارجه اوکراین در نخستین روز سال ۱۳۹۹، این وزارت‌خانه با انتقال اتباع دو کشور موافقت و مراتب را طی نامه رسمی‌به دیگر دستگاه‌های ذیربط اوکراینی اعلام کرده بود. 

 

۳- پس از عدم صدور مجوز از سوی دولت اوکراین، تلاش مضاعف سفارت بمنظور برقراری پرواز با تماس‌های تلفنی سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر محترم زیرساخت، مذاکره با مسئولین وزارت امور خارجه و ارسال یادداشت رسمی‌به این وزارت‌خانه ادامه یافت. همچنین مسئولین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر با دعوت از سفیر محترم اوکراین در تهران، خواستار مساعدت و همکاری دولت اوکراین در صدور مجوز پرواز فوق العاده بمنظور بازگشت اتباع ایرانی شدند.

 

۴- سفارت جمهوری اسلامی ایران با آگاهی کامل از مشکلات متعدد و نگرانی هموطنان بویژه دانشجویان عزیز که در انتظار بازگشت به میهن هستند، اطمینان می دهد این موضوع همچنان با جدیت تمام در دستورکار سفارت قرار داشته و روزانه پی‌گیری می‌گردد. سفارت جمهوری اسلامی ایران امیدوار است و انتظار دارد مسئولین محترم اوکراینی با درنظرداشتن روابط حسنه دو کشور و نیز مسئولیت‌های بین المللی بشردوستانه کشورها در شرایط اپیدمی جهانی ویروس کرونا و نگرانی روزافزون اتباع و‌ دانشجویان ایرانی ساکن اوکراین و بستگان آن‌ها در ایران، نسبت به صدور هر چه سریع‌تر مجوز پرواز برای بازگشت اتباع دو کشور اقدام نمایند. بدیهی است سفارت اخبار اقدامات مرتبط با بازگشت هموطنان را در اولین فرصت به آگاهی خواهد رساند. 

 

در پایان، از خداوند متعال سلامتی و بهروزی تمامی هموطنان را مسئلت نموده و از آنان درخواست می نماید با رعایت دقیق مقررات و پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی مسئولین محترم اوکراینی نسبت به حفظ سلامتی خود و مردم شریف اوکراین توجه کامل مبذول نمایند. از خداوند قادر شافی می طلبیم تا ضمن شفای کامل مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان، شر این بلای منحوس را هر چه سریع‌تر از سر مردم تمامی‌کشورها برطرف نماید.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما