امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۱- ۱۴:۱۵ - مشاهده: ۳۹۶

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در مورد اقدامات انجام شده در خصوص بازگرداندن اتباع ایرانی مقیم اوکراین

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در مورد اقدامات انجام شده در خصوص بازگرداندن اتباع ایرانی مقیم اوکراین

        به آگاهی هموطنان عزیز مقیم اوکراین می ­رساند سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در اوکراین، حفظ سلامت هم ­میهنان را با جدیت مورد توجه قرار داده و علاوه بر انتشار توصیه‌های بهداشتی، مجموعه ­ای از تدابیر و اقدامات لازم را اتخاذ کرده است. از جمله این موارد می ­توان به مکاتبات صورت گرفته در خصوص درخواست تمدید روادید شهروندان و همچنین اقامت دانشجویان مقیم تا زمان رفع محدودیت­ های ناشی از ویروس کرونا اشاره کرد.

          با شیوع بیشتر ویروس کرونا و بیماری کووید- 19، موضوع بازگشت هموطنان متقاضی در دستور کار سفارت قرار گرفت و بدین منظور طی هفته گذشته رایزنی‌های فشرده ای با مسئولین ایرانی و اوکراینی از جمله ملاقات حضوری با معاون محترم وزیر خارجه و دو مرتبه تماس تلفنی با وزیر محترم زیرساخت اوکراین بعمل آورد؛ لکن تاکنون مجوز دولت اوکراین برای برقراری پرواز مذکور دریافت نشده است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اجرای وظیفه ذاتی خود یعنی خدمت­ رسانی حداکثری به هم میهنان، برقراری پرواز را همچنان با جدیت پی گیری کرده و امیدوار است با همکاری مسئولین محترم اوکراینی، مجوز مربوطه هر چه سریع تر دریافت گردد. بدیهی است هموطنان عزیز در اولین فرصت از نتیجه اقدامات سفارت آگاه خواهند شد.

با استفاده از فرصت موجود، مجددا رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا را یادآوری نموده و سلامتی و سرافرازی تمامی ایرانیان در سراسر جهان را از خداوند متعال مسئلت می نماید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما