امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۴- ۱۴:۴۱ - مشاهده: ۲۱۶

آخرین تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تسهیل تمدید روادید اتباع خارجی

آخرین تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تسهیل تمدید روادید اتباع خارجی

   بدینوسیله آخرین تصمیمات اتخاذ شده از سوی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا در خصوص تسهیل تمدید روادید اتباع خارجی اعلام می‌گردد:

   1- اتباع خارجی که با روادید معتبر و یا با استفاده از شرایط لغو روادید وارد کشور شده و تاریخ انقضا روادید آنها از 01/12/1398 به بعد می‌باشد، می‌توانند به مدت سه ماه بدون مراجعه حضوری به رده‌های تابعه پلیس در کشور اقامت سپس جهت خروج از کشور به مرزهای رسمی مراجعه و با پرداخت تعرفه تمدید روادید سه ماهه به مبلغ 80 هزار تومان و صدور اجازه خروج توسط مامورین مرزها از کشور خارج شوند.

   2- آن دسته از اتباع خارجی (عراقی و افغانی) که با روادید معتبر وارد کشور شده باشند و دارای تمدید روادید از هر یک از رده‌های این پلیس در کشور می‌باشند، با توجه به بازبودن مرزهای زمینی می‌توانند جهت خروج از کشور به مرزهای مصوب مراجعه و پس از سیر مراحل اداری مربوطه از کشور خارج شوند.

   3- اتباع خارجی که پروانه اقامت آنها تا پایان اسفند 1398 معتبر بوده، از زمان انقضای پروانه تا سه ماه نیاز به مراجعه به هیچ یک از رده‌ها جهت تمدید اقامت نداشته و پس از بازگشت اوضاع به روند عادی و مراجعه تبعه به پلیس مهاجرت و گذرنامه صادرکننده پروانه اقامت و سیر مراحل قانونی و در صورت دارا بودن شرایط اقامتی نسبت به تمدید اقامت آنها اقدام و در غیر این صورت مطابق مقررات برای خروج آنها از کشور اقدام خواهد شد.

   4- برای طلاب و دانشجویان خارجی دارای پروانه اقامت تحصیلی معتبر چنانچه قصد خروج از کشور را داشته باشند در مرزها روادید خروج و مراجعه با اخذ تعرفه صادر و نیازی به حضور در پلیس یا امور کنسولی وزارت علوم ندارند.

   5- اتباع مقیم دارای پرونده کار معتبر جهت اخذ خروج و مراجعه ملزم به ارائه مفاصا حساب مالیاتی و درج مهر روادید خروج و مراجعت از هر یک از رده‌ها می‌باشند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما